Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Hotel a Restaurace Biograf

Hotel a Restaurace Biograf

 

+420 380 425 510
+420 737 268 970

info@hotelbiograf.com

    HOTEL BIOGRAF ****

LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V PÍSKU

Je moderní image hotel v samém centru královského města Písku. Nachází se v bezprostřední blízkosti Děkanského kostela a renovovaných gotických „Parkánů“. Historii této lokality umocňuje jedinečný archeologický nález ve střední Evropě - mohyl z doby bronzové. Budova tohoto čtyřhvězdičkového hotelu byla architektem navržena tak, že dokonale propojil moderní design a historii tohoto objektu. Již počátkem dvacátého století zde bylo první stálé kino – biograf v jihočeském Písku. Ubytování v hotelu Biograf nabízí vše, co současný náročný host potřebuje: dostupnost, bezbariérový přístup, komfort, pohodlí, vzdušnost a to vše v hotelu rodinného typu. Tato stavba byla dokonce v roce 2006 oceněna prestižní cenou.

  • Hotel v centru Písku
  • Certifikovaný čtyřhvězdičkový hotel
  • Nadčasový luxus a design
  • Skvělá kuchyně
  • Široká nabídka služeb
  • Restaurace 7 dní v týdnu
  • Nonstop recepce
  • Zařídíme volnočasové aktivity

 

RESTAURACE 

Hotel Biograf nabízí stylovou a plně klimatizovanou nekuřáckou restauraci, kde na Vás dýchne atmosféra českého filmu ze 40. let. Můžete zde posedět s přáteli, pořádat rodinné oslavy nebo si jen tak zajít na romatickou večeři ve dvou.

Přijdou si zde na své milovníci české i zahraniční kuchyně, které kraluje skvělý kuchařský tým. Můžete vyzkoušet lososový tataráček, ryby v různých úpravách, jehněcí kolínko nebo naší specialitu steak au poivre z mufloního hřbetu a na závěr určitě ochtunejte domácí jablečno hruškový závin nebo světoznámý dezert créme brulée.

Určitě Vás osloví i široký výběr českých a zahraničních vín, např. francouzská (Albert Bichot), italská, australská, chilská, jihoafrická. Z českých např. vína z Vinařství Petr Skoupil, Znovín Znojmo, Habánské sklepy.

Potěšení ze zážitku...

 

KAVÁRNA

V hlavní budově je ze zádveří přístupná kuřácká kavárna - lobby bar. Je otevřená denně od 10:00 do 23:00 hodin (v neděli do 22.00 hod.), je designově laděna ke kinu, vlastně biografu v moderním stylu.

Příjemná obsluha Vám zde nabídne opravdu široký sortiment alkoholických a nealkoholických nápojů, nejznámější druhy míchaných nápojů, džusy z čerstvého ovoce a samozřejmě velmi kvalitní kávu značky Varesina. Ke kávě nebo jiným teplým nápojům si můžete pochutnat na výborných dezertech, které určitě uspokojí Vaše chuťové buňky.

I zde je možno objednat z celého sortimentu jídelního lístku.

V letních měsících je před hotelem otevřená malá zahrádka s 12 místy. Můžete se tady kochat pohledem na rekonstruované Parkány, Děkanský kostel nebo bronzovou sochu našeho Charlího a nechat se rozmazlovat naším personálem.
 

RELAX

Součástí hotelu je také relaxační místnost, která se nachází ve 3. patře hlavní budovy. Jejím hlavním pilířem je Finská sauna. Prostor je vybaven pohodlnými anatomickými lehátky pro odpočinek či k poslechu oblíbené hudby. Tato místnosti slouží výhradně hotelovým hostům a VIP klientele. Mezi hlavní a novou částí objektu je upraven oddechový prostor, kterému dominují vzrostlé stříbrné smrky.

Přímo uprostřed města tak můžete relaxovat v tomto tichém zákoutí na pohodlných lavičkách. Pro příznivce aktivní relaxace jsou připraveny jednorázové VIP karty do partnerského klubu Harmony. Harmony, to je wellness a fitness na 1300m2, naleznete zde dva aerobickové sály, spinning, fitbox, squash, posilovnu, horolezeckou stěnu. Můžete si vyzkoušet různé cvičební styly. Relaxovat můžete v sauně, parní kabině či ve whirpoolu. Je zde k dispozici solárium a v blízkosti recepce dětský koutek.

HISTORIE:

Na místě dnešního Hotelu Biograf stával kdysi jeden z prvních stálých kinematografů v Písku. Vybudoval jej zde Karel Malkus, rodák z Protivína, když získal v roce 1910 licenci na provoz kinematografu pro celé Čechy. Nejprve jezdil po "štacích" a své vybavení vozil v maringotce tažené koňmi. Jeho podnik nesl hrdý název "The Royal Biograf". V roce 1911 se rozhodl usadit v Písku a zřídil zde první stálé kino v hostinci "U Tří ostrostřelců". Později provozoval "letní" kino v zahradě hostince "Na Štychu", ale stěhoval se také na další místa, do městského divadla, do sokolovny a od roku 1913 působil ve dvoraně oblíbeného hotelu "U Zlatého kola" na Alšově náměstí, kde se v té době ještě odbývala většina prominentních píseckých plesů.

O kinematografická představení byl samozřejmě velký zájem, ale našli se mravokárci, kterým se moderní technika příliš nelíbila: "…místní podnikatel pan Malkus z větší části předvádí obrazy sensační, tedy kasovní, a to se nám nelíbí po stránce výchovné a vzdělávací z toho důvodu, že tu předváděny jsou vnímavé duši dětské ( to jsou nejhlavnější diváci), často nemožné i nevkusné nevtipnosti, detektivní a velmi vzrušující sceny lupičské a mnohdy i pikantérie" - tak psal kdosi v píseckém týdeníku Otavan na počátku prosince 1911. Přesto se Malkusův biograf zdárně rozvíjel a majitel dokonce začal uvažovat o koupi drahého zařízení, umožňujícího promítání mluvených filmů. Do té doby produkci němého filmu provázela živá hudba, většinou však jen křaplavý gramofon. Ovšem pan Malkus přišel s nápadem, který jeho představením přidal na autenticitě: vedle projekčního plátna za rozsáhlou plachtou skryl výrobnu akustických jevů. Umyvadlo naplněné střepy uváděli jeho pomocníci do pohybu, když se na plátně řítil dům, plechovky s oblázky vykonaly svou úlohu, když cválali koně, a při častých střelách v prostředí divokého západu se za plátnem horlivě švihalo rákoskou do žíněnky...

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás