Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Pepa Hladový navštívil restauraci U Černého koníčka a měl výhrady k hlavnímu jídlu

05.07.2018

 

Pepa Hladový navštívil restauraci U Černého koníčka a měl výhrady k hlavnímu jídlu

 

Tlusťoch Pepa tentokráte řádil U Koníčka a nebyl tak zcela spokojen jako minulý týden v Podkově. U koníčka je restaurace s dlouhou tradicí. Dá se sem v poledne zajít na oběd, ale i večer na pivko či něco studeného. Výběr je tu skutečně pestrý.

 

První dojem je vždy důležitý a to, co na Pepu zapůsobilo, byla příjemná a rychlá obsluha. Domácí jahodová limonáda je dobrý nápad. Limča je osvěžující a pitelná. Pepa tentokráte nemohl pivo, ale v Budějcích se tak nějak všeobecně ví, že tady je Platan jedenáctka hodně v pohodě.

Polévka bravurní – krémová česnečka, kde se skutečně česnekem a nešetří. Polévka měla šmrnc, je silná, chutná a hlavně, je jí pořádný kotel! Tak to mají mazlíčci rádi. Tady Koníček splnil očekávání a polévky jsou zde zcela jistě nejlepší ve městě. Škoda, že pánové za plotnou neudrželi vysoký standard i při hlavním chodu.

 

Tím byl kuřecí plátek se šunkou sýrem a hranolky. Zde už Pepa začal kritizovat. Na hranolkách nelze nic zkazit. Ovšem ten plátek byl jaksi nevýrazný a nepomohla tomu ani značka sýra Gouda ani šunka. Možná kdyby tam byl uzený sýr, vše by vypadalo jinak, nicméně šéf kuchař zvolil levnější variantu. Což se asi odrazilo i na slabém sosu. Kdyby k tomu přidal jakkoli upravenou tatarku, udělal by lépe.

Místo toho tam nacpal cosi, na čem by si pochutnal možná tak Pepův zakrslý králíček Jenda - zeleninu. Kopici zeleniny, která byla sice čerstvá, ale k jídlu moc nepasovala. Hlavně, že to Zdenda Pohlreichů každý týden opakuje v televizi, že to tam nemá co dělat. Ale je to marný, je to marný a je to marný.

No nic, U Koníčka žádný průšvih, ale ani žádná sláva. Zde se prostě musíte trefit na ten hlavní chod. Nakonec Pepa litoval, že si nedal plněné knedlíky, na kterých by si určitě pochutnal. Ty sice byly avízované venku na ceduli, ale v menu již nikoliv. Možná by pak hodnocení bylo vyšší. Dnes je to 6/10

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás