Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Report - VK Jihostroj vs. Cucine Lube Civitanova

15.12.2019

Po náročném, ale velmi úspěšném týdnu, kdy tým Cucine Lube Civitanova poprvé v historii vyhrál mistrovství světa klubů, přicestoval na jih do Českých Budějovic ke svému prvnímu zápasu Champions League. Domácí již svoji letošní premiéru mají za sebou, když minulý týden překvapivě na turecké půdě porazili Fenerbahçe HDI Sigorta ISTANBUL 3:2. Jihostroj se bohužel musel obejít bez zraněného univerzála Marka Šotoly, který si poranil stehenní sval.

Hosté neponechali nic náhodě a kromě hvězdného blokaře Simona nastoupili hned od začátku ve své nejsilnější sestavě. První set měl v režii klub z Itálie, i když se Českobudějovičtí snažili a předváděli pohledný volejbal s krásnými zákroky v poli, nejlepší klub světa nic nepodcenil a pohlídal si výhru v prvním setu 25:18.

Druhý set začal ve stejných sestavách jako předchozí, ale s tím rozdílem, že se domácí hned od prvního balonu ujali vedení 9:6. Skvěle útočící Filip Křesťan, neuvěřitelně bránící Kryštof a celkově kolektivně hrající celý tým si udržoval vedení 17:14. Kompletně zaplněná hala mohla sledovat nádherný volejbal a první vyhraný set Jihostroje, který ukončil nekompromisním blokem Todua 25:21.

Do třetí sady nastoupil na straně hostů od začátku Jiří Kovář, původně český hráč, který má nyní italské občanství. Civitanova jakoby se naštvala a chtěla ukázat Českým Budějovicím, že prohraný set byla náhoda a dostala se do vedení 10:3. Trenér Dvořák na hřiště ještě poslal Zmrhala a Filu, ale ani tak se už nepodařilo set zachránit 13:25.

Perfektním rychlíkem ze středu sítě zahájil čtvrtý set Radek Mach, Jihočeši se rvali o každičký bod, žádný míč nebyl ztracený. Za stavu 8:12 domácím zatrnulo, když se na palubovku zhroutil nahrávač de Amo. Naštěstí se při špatném došlapu nezranil a mohl pokračovat ve hře. Poslední úder měl na ruce Osmany Juantorena, který byl po právu vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

VK JIHOSTROJ České Budějovice – Cucine Lube Civitanova 1:3 (-18, 21, -13, -22) čas:112  rozhodčí: Medvid, Oleynik, vyprodaná hala

České Budějovice: Michálek, Mach, Křesťan, Mečkarov, Todua, De Amo (Zmrhal, Ondrovič, Fila ) – libero Kryštof. Trenér: René Dvořák.

Civitanova: - Anzani, Juantorena, Leal, Rychlicki, Rezende, Bieniek (Kovář ) - libero Balaso. Trenér: De Giorgi.

Hlasy po utkání:

Kamil Rychlicki, Civitanova: „Jsem rád, že jsme vyhráli, bylo to pro nás náročné. Přeci jenom na nás trochu dolehla únava po těžkém programu. Byla tady krásná atmosféra, je hezké vidět lidi, kteří se volejbalem baví.“

 Marek Zmrhal, České Budějovice: „Když se někomu rozklepou kolena, tak na hřišti nemá co dělat. Myslím si, že jsem zažil nejlepší utkání v Jihostroji, ve kterém jsem toho zatím moc neodehrál.“

Martin Kryštof, České Budějovice: „Mám trochu rozporuplné pocity. Zdálo se mi, že soupeř nebyl v optimální formě, mohlo to být z naší strany ještě lepší, ale jsem rád, že jsme vyhráli aspoň jeden set.“ 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás