Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Pokřtěno! Centrum pro pomoc dětem a mládeži v Českém Krumlově vydalo knihu bilancující uplynulých 20 let

17.12.2018

 

Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s.
www.cpdm.cz

 

cpdm@icmck.cz

 


TISKOVÁ ZPRÁVA (13. 12. 2018)

 

 

 

Pokřtěno! Centrum pro pomoc dětem a mládeži v Českém Krumlově vydalo knihu bilancující uplynulých 20 let

 

Starosta města Český Krumlov Dalibor Carda a Miroslav Hrdina z Krajského úřadu Jihočeského kraje pokřtili ve středu 12. prosince v českokrumlovském divadelním klubu Ántré knihu nazvanou CPDM, 20 let stavíme mosty a spojujeme břehy. Slavnostní události přihlíželo několik desítek spolupracovníků a sympatizantů Centra pro pomoc dětem a mládeži Český Krumlov, o kterém kniha vypráví. Hudební doprovod obstarala skupina Sirény.

 

 

 

„Mám z celého večera skvělý pocit. Bylo to přátelské setkání, přičemž dorazili i lidé, se kterými jsme se roky neviděli. Myslím si, že to byl velmi důstojný křest knihy, na které jsme pracovali dva roky a která snad čtenářům udělá radost,“ říká ředitel CPDM Vlastimil Kopeček.

 

 

 

Autorem knihy je spisovatel a novinář Václav Votruba, který se zaměstnanci a spolupracovníky organizace podnikl desítky hodin rozhovorů. „Na naše setkání budu dlouho vzpomínat, naplňovala mě pozitivní energií. Přesně to totiž lidé z CPDM umějí! A věřím, že je to z knihy cítit,“ dodává se slovy, že je dílo pojato tak, aby bylo přístupné široké veřejnosti. „Žádná čísla a suchá fakta. Kniha je plná vzpomínek, postřehů, radostí i strastí, zkrátka plná života.“

 

 

 

Publikaci doprovází vybrané fotografie z činnosti CPDM a ilustrace, jejichž autorkou je Marie Snášelová Štorková, která se zároveň postarala o sazbu.

 

 

 

Knihu vydalo Centrum pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Česky Krumlov ve spolupráci se společností Elmavia, s.r.o. Vydání bylo podpořeno městem Český Krumlov, Jihočeským krajem a společností Vlašský dvůr Český Krumlov, s.r.o.

 

 

 

Prvních 300 kusů je distribuováno zdarma. Zájemci si knihu mohou vyzvednout v sídle Centra pro pomoc dětem a mládeži Český Krumlov na adrese T. G. Masaryka 114.

 

 

 

KONTAKTY A ODKAZY:

 

 

 

Vlastimil Kopeček (ředitel CPDM) - cpdm@icmck.cz

 

Webové stránky CPDM - www.cpdm.cz

 

Telefon (CPDM) - 380 713 042

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás