Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Středověká krčma Písek

Středověká krčma Písek

 

+420602340344

info@krcmapisek.cz

Středověká krčma Písek

Každý pátek a sobotu SPECIÁLNÍ PROGRAM od 19:00 hodin
posilníte se středověkými specialitami připravenými na otevřeném ohni
jí se rukama
pobaví Vás tanečnice na stolech, šermíři, žebráci, fakír, kejklíř...
obslouží Vás personál v dobových kostýmech
připravte se na šokující středověké prostředí a drsnou staročeskou mluvu


Jidelní lístek

Vítej cizinče v naší krčmě,
chystáme se pohostit tě chutnou krmí a napojit všelikými nápoji.

Pivo, víno, medovina či voda čistá svlaží tvé vyprahlé hrdlo v našem hlučném šenku. Protože jsi zavítal do středověku, nediv se, že ti veselá šenkýřka směle tyká a šenkýř hlasitě povykuje. Jejich chování je trochu drsné, ale jsou to zgruntu dobří lidé. Postarají se, abys poseděl na měkkém s plným břichem a pak odcházel chudší o pár zlaťáků.


Až tě osloví sedláku či selko, rytíři, loupežníku nebo holoto bídná, není to proto, že by tě chtěli urážet, ale středověk není současnost.

Pohodu a dobrou náladu přejí všem šenkýřky šejdířky, krčmáři i kuchtíci.

TROCHA HISTORIE

Vezměte za kliku a udělejte první krok, vrata za vámi zapadnou, jednadvacáté století se rozplývá, a před vámi z mlhy a kouře vystupují rysy daleké minulosti. Staletí zmizela a s nimi i vaše starosti, jen chuť na dobré jídlo a pití zůstává, protože na tu změna letopočtu žádný vliv určitě nemá.

Konečně jste uvnitř. Usaďte se spolu s dalšími stolovníky na lavice k dřevěným stolům. Slyšíte, z dálky se nesou tóny středověkých písní a šenkýř je chlap na svém místě. Diriguje dívky, aby nalily pití do džbánů, aby rozsvítily více svící, vše k vaší plné spokojenosti. U stolů se rázem ocitnete ve společnosti urozených pannen, šermířů, ale i bídaků, kteří nebudou váhat se přiživit na vaší krmi, či v nestřežené chvíli odlehčit vaší peněžence. Buďte tedy připraveni na všechno, nejen na dobrou krmi, ale i na zábavu a rozptýlení. Jen pro vás tančí lepé děvy na stolech, o vaši pozornost se uchází také kejklíř se svými pomocníky a plivači ohně. 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás