Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Divadelní soubor J.K.Tyl České Budějovice

Divadelní soubor J.K.Tyl České Budějovice

 

+420 733 170 172

 

Divadelní soubor J.K.Tyl České Budějovice o.s., který  byl založen 5. září 1895 a působí tak nepřetržitě již 118 let. V současnosti funguje jako občanské sdružení, které čítá přes 50 členů všech věkových kategorií. Každoročně v listopadu pořádá nesoutěžní přehlídku amatérských souborů Budějcká Thálie. Od roku 1952, odkdy se datuje novodobá historie souboru, bylo nastudováno celkem 234 inscenací (93 večerních a 141 pohádek).

V roce  2008 jsme ukončili činnost v Divadelním sále E.ON  na Lannově třídě v Českých Budějovicích a po dva roky probíhala jednání o našem působení na jiném místě. Přes tyto problémy a nelehkou situaci  jsme nadále uváděli představení na dočasném působišti na Malé scéně  DK METROPOL i na jiných scénách v Českých Budějovicích a blízkém okolí. Od roku 2010 máme novou domovskou scénu v budově Jihočeské krajské organizace Pionýra, Husova 45, České Budějovice - v Divadle U Kapličky.

Naše představení můžete navštívit od října do dubna a v letních měsících soubor využívá pro své divadelní aktivity přírodní a historické scenérie.

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás