Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Pepa Hladový si dal v Modrých dveřích nuceně řízek, ale chutnalo mu velice!

25.07.2018

 

Pepa Hladový si dal v Modrých dveřích nuceně řízek, ale chutnalo mu velice!

 

Již po pár týdnech v Budějovicích Pepa zjistil, jednu velkou nemoc místních restaurací – každý pátek nacpou na jídelák řízek! Ne že by to byla špatná pochutina, ale je to nuda a nic originálního. Kdyby se alespoň ty restaurace předháněly, kdo ten šnycl udělá nejlépe, ale ani to se neděje. Prostě, tady to máš a žer, nic nového vymýšlet nebudu!

Samotný fakt, že řízek je na lístku, není problém v restauracích, kde mají rozsáhlejší menu, ovšem kolikrát mají hospody na výběr pouze tři jídla, z toho je jedno vegetariánské a pro Pepu tak zbývají dvě jídla z čehož je jedno ten prokletý a tolikrát ohraný řízek. Sice jistota, ale moc častá.

 

Na druhou stranu je fakt, že hospodští tu kvalitu vyhnali tak vysoko, že si vám nikde nedovolí dát nějakou šlichtu. Pepa si ve Dveřích dal nejprve vývar. Krásná práce. Vývar byl silný a chutný. Tady nelze nic vytknout.

A to nejde ani u řízku, kterého bylo dost, byl šťavnatý a nadstandardně chutný. Pepa si říkal, že musel být dobře naložený. Tady opět krásná práce. Navíc bramborový salát byl také v cajku a také ve vysokém standardu. Na řízku se nedá asi nic zkazit, ale dá se vždy vylepšit a tady jsou Modré dveře na výši a je vidět, že se s jídlem mazlí. Jídlo je také trochu dražší, ale zde výkon v pohodě vyrovnává cenu. Pepa boduje 8/10

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace