Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

CEB - KLA 2:5 - Čtvrtá prohra s Kladnem znamená pro Motor konec sezony

21.03.2018

Sezona 2017/2018 je pro hokejisty ČEZ Motor České Budějovice u konce. Stopku Jihočechům vystavilo v semifinále WSM ligy Kladno, které v pátém utkání vyhrálo na jihu Čech 5:2. Sérii ovládlo 4:1.

Důležitost zápasu byla v prvních minutách evidentní. Nikdo nechtěl udělat chybu a k vidění tak nebyly ani žádné velké šance. Paradoxně ale domácí v další fázi hry doslova darovali po obrovské chybě Kladnu první gól. V sedmé minutě si neporozuměl Kváča s Čápem a puk se domácímu brankáři zamotal pod nohama, odkud ho pohotově doklepl za čáru Adam Kubík - 0:1.

Jihočechy to pochopitelně zasáhlo a v dalších minutách to byl z jejich strany spíše boj s přechodem do útoku než hledání střeleckých pozic. Po pasáži bez šancí přišlo další domácí zaváhání, po kterém dalo Kladno druhou branku. Motor nezachytil přechod ve středním pásmu, po kterém šli do útoku na jednoho obránce Kloze a Kubík. Po přesné přihrávce přes obránce pálil Jan Kloz přesně do horního rohu – 0:2.

V závěru třetiny mohlo Kladno přidat třetí gól, ale vysokou hůl Čermáka naštěstí pro domácí nepotrestalo. Středočechy to ale až tak mrzet nemuselo. Již ve třetí minutě druhé třetiny se po špatné rozehrávce dua Čermák – Nedorost dostal ke střele Matěj Pekr a přízemním pokusem vyhnal Kváču na střídačku – 0:3. A hned z další akce mohlo být definitivně rozhodnuto. Další přečíslení Kladna vyřešil Bláha, který vyrazil puk do ochranné sítě.

V polovině zápasu měl velkou šanci na snížení Čermák. Jeho dorážka při přesilovce mířila naštěstí pro hosty vedle tyče. Českobudějovičtí měli do konce prostřední části dvě početní výhody, které ke snížení nevedly. Třetí třetinu sice začal Motor aktivně a vypálil na Cikánka několik střel, skóre se však počtvrté měnilo na druhé straně.

Ve 48. minutě zvýšil na 0:4 po dalším přečíslení dva na jednoho Daniel Kružík. Jihočeši se trefili za další minutu a poprvé prostřelili výborného Cikánka. Ve vlastním oslabení se dokázal prosadit Václav Nedorost, který zužitkoval pas od Vampoly – 1:4. Další jiskru naděje vypálil v 52. minutě po dorážce střely Pavlina od modré Michal Bárta – 2:4. Jihočeši se pak hnali za kontaktní brankou a ze zápasu se stalo drama.

Vampola ve slibné šanci promáchl a v následné přesilovce Kladno domácí tlak ustálo. 202 sekund před třetí sirénou si vzali trenéři Motoru oddechový čas a odvolali brankáře Bláhu. A toho Kladno využilo po půlminutě hry. Do prázdné branky vstřelil definitivum Petr Štindl - 2:5. Kladno tak postupuje do baráže o extraligu, pro České Budějovice sezóna končí.

Ohlasy po zápasu

Marian Jelínek (trenér Motoru): „Do utkání jsme vstoupili tragicky. První gól byl vlastní, potom nás soupeř přečíslil a vstřelil druhou branku. Ke konci prostřední části hry jsme se postupně vraceli do zápasu, to už ale hosté vedli 3:0. Zbytek duelu Kladenští odehráli velmi takticky a výsledek si pohlídali. Chtěli jsme jim dát kontaktní gól, jenže jsme se tam už nemohli dostat a hráči dělali v přemíře snahy chyby. Nyní jsem plný emocí, a tak je těžké hodnotit celou sérii. Každopádně když si zpětně promítneme všechna semifinálová utkání, nezvládali jsme krizové situace a v hodně věcech jsme se porazili sami, ač soupeř samozřejmě hrál dobře. Sérii jsme chtěli vrátit zpátky do Kladna, v mužstvu jsem cítil odhodlání, ale dva góly v úvodní třetině nás srazily. Nezbývá nám nic jiného než Kladnu pogratulovat k postupu. Děkujeme také našim skvělým divákům a sponzorům a zároveň se jim omlouváme za to, že jsme bohužel takhle lehce vypadali…“

Pavel Patera (asistent trenéra Kladna): „Z pohledu celé série jsme pokaždé měli špatné vstupy do zápasů, a toho jsme se tentokrát chtěli vyvarovat. To se povedlo, navíc jsme vstřelili dva góly a hráči se uklidnili, domácí naopak znervózněli. Bylo důležité, že jsme na konci druhé třetiny za stavu 3:0 neinkasovali do šatny. Nakonec nerozhodla ani čtvrtá branka, Motor předvedl velkou bojovnost a lítalo to tam. V závěru už jsme měli štěstí. Počítalo se s dlouhou sérií, zápasy byly všechny stejné, vždy to bylo o gól nebo dva. Nastupovala proti sobě vyrovnaná mužstva, takže jsme rádi, že se nám povedlo semifinále ukončit dřív. Z postupu samozřejmě máme obrovskou radost.“