Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

CEB - HAV 3:0 - Druhý mečbol proměněn, Motor postupuje do semifinále!

07.03.2018

Motor může slavit postup do semifinále! V posledním utkání čtvrtfinálové série se sice v první třetině střelecky trápil, poté ale přišla druhá třetina a s ní také dva góly. Navíc jeden zapadl do havířovské branky ještě v posledních dvaceti minutách. K vítězství přispěl také Petr Kváča, jenž udržel čistý štít!

Kdo nepřišel na utkání včas, prošvihl první dobrou příležitost domácích. Z otočky střílel Luboš Rob, jehož pokus vyrazil Růžička jen na hůl dorážejícího Filipa Nováka. Ani ten ale v první minutě neuspěl. O dvě minuty později byli diváci svědky první potyčky mezi oběma týmy, po níž přišla hra ve čtyřech hráčích na obou stranách. Více prostoru vyhovovalo spíše Havířovu, respektive Danielu Kurovskému, jehož únik v přečíslení dva na jednoho zlikvidoval Kváča. A štěstí mu nepřálo ani o okamžik později, když trefil jen horní tyčku domácí svatyně. To, že utkání začalo ve velkém tempu, potvrdil i domácí střelec Václav Nedorost, avšak tentokrát z gólové pozice před brankou minul. V deváté minutě se v akci objevil znovu Kurovský, jenže v akci, která ho zřejmě úplně nepotěšila. Od sudích inkasoval 2+2 minuty. Naštěstí pro něj a celý jeho tým Motor nesehrál početní výhodu, jak by bylo třeba, a havířovský útočník se po čtyřech trestných minutách mohl vrátit do hry. Pět minut před koncem úvodní dvacetiminutivky mohl zaznamenat první gólovou trefu Miloslav Čermák, nicméně na Martina Růžičku si nepřišel, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po zhruba jedné odehrané minutě další části hry už na domácích ochozech bylo o něco veseleji. Luboš Rob poslal puk zpětně přes brankoviště k pravé tyči havířovské branky, kde byl pohotový Vít Jonák, jenž i s trochou štěstí poslal puk za brankovou čáru jako první. Síť havířovské klece se mohla podruhé třepotat již o pár sekund později, ovšem Martin Heřman svého spoluhráče nenapodobil. Za zmínku stojí také šance Radka Pořízka. Ta ale vyrovnání nepřinesla, Pořízkův pokus skončil totiž jen na boční síťce. Před polovinou zápasu to v početní převaze chytře zkusil Josef Mikyska. Jeho pokus, směřující do horního vzdálenějšího růžku, havířovský strážce svatyně vytěsnil lapačkou mimo. Žádné vážnější ohrožení branky naopak nepřinesla přesilová hra Českobudějovických ve čtyřech proti třem. Havířov ve třicáté čtvrté minutě vyrukoval s přečíslením dva na jednoho, avšak Fronk a ani následně Gřeš úspěšní nebyli. Na druhé straně měl obrovskou šanci na navýšení vedení celek z jihočeské metropole, a to rovnou ve dvojnásobné přesilovce. Že byla neproměněna, to nemuselo Jihočechům zas tak vadit. Po jejím skončení totiž našel Martin Novák najíždějícího Lukáše Květoně, který zamířil a vystřelil. Martin Růžička se proti jeho pokusu sice stihl přemístit, kotouč mu ale propadl a bylo to 2:0 z pohledu domácích. Toto skóre svítilo na kostce také po konci prostředního dějství.

Začátek poslední periody na šance nebyl vůbec pestrý. Až ve čtyřicáté sedmé minutě se Josef Mikyska nádherně prodral před Růžičku, na něhož si i kvůli faulu nepřišel. Velmi pohlednou útočnou akci předvedl také obránce Mitch Fillman. Kanadský bek předvedl svou rychlost, jenže tváří v tvář proti Růžičkovi neuspěl. Šest minut před koncem se neujal ani svižný projektil od modré, který letěl z hole kapitána Motoru Zdeňka Kutláka. Ještě před ním ale zůstal v rohu ledové plochy ležet Jakub Kotala. Havířovský útočník se ale v pořádku zvedl a po svých odjel na střídačku. Chyběly čtyři minuty do konce zápasu, a vlastně také do konce celé čtvrtfinálové série, když střelu Miloslava Čermáka před brankovištěm neomylně tečoval Petr Vampola a v Budvar aréně již zavládla postupová atmosféra. Ta vydržela až do konce a Motor před 5769 fanoušky mohl slavit postup!