Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Skupina Dying Passion navštívila České Budějovice

13.02.2018

 

Skupina Dying Passion navštívila České Budějovice

 

 

 

V rámci turné Svlékni tmu se na pódiu klubu Fabrika ukázala moravská rocková kapela Dying Passion, která zanechala stopu i v metalovém undergroundu, kde často doplňovala tvrdší soubory na festivalech. Zvláště v dobách dřívějších, když byla řazena mimo jiné i do škatulky doom metal.

Dying Passion tyto břehy opustili a zakotvili u hravého progresivního roku, jemuž vévodí úžasný hlas Zuzky Jelínkové. Mám pocit, že se ztratila i pochmurnost, která byla také doménou kapely po dlouhý čas. Tu nahradila tam více technika, tam méně skočná melodika. Ve výsledku jsou Dying Passion jiní, než si je pamatuji před lety.

Kdo na kapelu žel nepamatuje vůbec, jsou českobudějovičtí fanoušci. Již podruhé, co kapela navštívila metropoli, nedočkala se plného klubu. Naopak, ten vzýval svou prázdnotou. Je to škoda, kapela si to určitě nezasloužila, protože je ve svém stylu jedinečná.

Výkon by v komorní atmosféře velice vyladěný a poklidná atmosféra k této poslechové muzice tak nějak i patří. Je skvělé, že to kapela vzala s nadhledem a naservírovala nám i tak to nejlepší ze svého umu. Hrálo se především z posledního alba Black Threads, ale mě  více potěšily starší songy, kterých jsem zas tak moc nepobral, takže má nostalgická dušička nebyla zcela naplněna. Jinak kapele není co vytknout.

Turné Svlékni tmu pokračuje a moravskou ikonu i nadále doprovázejí spřátelené kapely Between The Planets a Elbe. První jmenovaná předvedla instrumentální rock s příchutí metalu a ambientu. Hned na první poslech bylo vidět, že pánové jsou velice dobří muzikanti, ale na tohle člověk musí mít náladu. Jako poslechovka to neznělo špatně, ale hodilo by se to spíše na spaní.

No a projekt Elbe je na tom podobně. Nevím, zda je tato sestava na koncerty ideální, Budějce to neocenily. Opět dobrá skladatelská a umělecká práce, ale na živo je to muzika příliš strnulá. Tento koncert byl stavěný pro skutečné fajnšmekry a těch je skutečně málo a podle toho dopadla i návštěvnost.

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace