Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

TRE - CEB 2:1 - Z Vysočiny se Motor vrací s prázdnou

13.02.2018

Třebíč - Nervy do posledních minut se smutným koncem pro Motor přinesl retro duel v Třebíči. Svěřenci trenéra Jelínka museli po celé utkání dotahovat, když si Třebíč vytvořila po dvou třetinách dvoubrankový náskok. Snížit se podařilo kapitánu Kutlákovi, ale to bylo ze strany Motoru vše. V dalším zápase Jihočeši hostí Ústí nad Labem.

Do branky Motoru se znovu postavil Petr Kváča, do obrany se vrátil zkušený Jiří Kučný. Oproti zápasu ve Vsetíně nastoupil útočník Martin Novák, mimo soupisku se ocitl Peter Galamboš. Za Třebíč nastoupil brankář Vejmelka, v útoku hrál střelec Luboš Horký.

Budějovickým se v první třetině nepodařilo prosadit ani jednou. Jihočeši měli v úvodní části zápasu tři dobré příležitosti, ale ani jedna neskončila v třebíčské brance. Nejblíže byl Václav Nedorost, když se po pasu od Richarda Nejezchleba ocitl sám před Vejmelkou. Bohužel pro hosty, ani nadvakrát ho nedokázal překonat. Dobrou možnost měl i Vít Jonák, když to v oslabení zkoušel na přední tyč. Trefit se mohl i Luboš Rob, ale přihrávku netrefil ideálně. Klub z Vysočiny šel do vedení v sedmé minutě. Richard Kristl se uvolnil za brankou a zasunul kotouč za Kváču – 1:0. Třebíčští mohli jít do dvoubrankového náskoku, ovšem nebezpečnou střelu Horkého budějovický brankář dobře vyrazil.

Druhá třetina byla jasně v režii Motoru, ovšem vyrovnávací branka nepřišla. Naopak Třebíč navýšila svůj náskok. Po sérii faulů se Budějovičtí dočkali dvojnásobné přesilové hry, ovšem v ní si nedokázali vypracovat žádnou gólovou příležitost. Šance Motoru přišly až poté. V bezprostřední blízkosti mohli srovnat Kutlák nebo Martin Novák, jenže ani jeden z hráčů Motoru neprocedil puk za Vejmelkova záda. Blízko byl i Richard Nejezchleb, jenže nedokázal přehodit ležícího domácího brankáře. Třebíč vytěžila z minima maximum. Dostala se do dvou přečíslení, přičemž z jednoho se mohla radovat. Radim Ferda dokázal před Kváčou udělat forhendovou kličku a zavěsit – 2:0.

Ve třetí třetině se Motoru nedařilo zatlačit na soupeře a udělat něco s průběžným stavem. Úvod poznamenaly dva sporné zákroky, které sudí vyhodnotil jako fauly hostujícího týmu. Petr Kváča tak musel být v neustálém pozoru a krýt nebezpečné střely domácích. Jihočechům se podařilo snížit po nenápadné akci. Na pravé straně se uvolnil Luboš Rob, bekhendem našel před brankou volného Zdeňka Kutláka, který poprvé v zápase překonal Vejmelku – 2:1. Tři minuty před koncem si Motor ještě vytvořil solidní tlak, ale kýžený vyrovnávací gól nepřišel. Z Vysočiny si tak svěřenci trenéra Jelínka nepřivezli ai bod.

Ohlasy po zápasu

Martin Sobotka (Třebíč): "Jsem rád, že jsme dnešní oslavy zakončili vítězně. Pro nás jsou to strašně důležité body v boji o play off. Chtěli jsme hrát dobře odzadu a útočit. Soupeři jsme odskočili, pak už jsme chtěli hrát dobře z obrany. V některých chvílích nás dnes podržel Karel Vejmelka a já bych to zhodnotil jako parádní týmový výkon. Dělám to nerad, ale musím dnes vyzdvihnout čtvrtou lajnu, která hrála skvěle, doufám, že nezpychnou a budou nadále dobře pracovat."

Luboš Rob (HC Motor): "Naše představa je hrát takový hokej jako třetí třetinu. Útočníci dnes nedali gól, jedinou branku dal obránce. Dostali jsme dva zbytečné góly. My jsme pak dobývali domácí bránu, Třebíč to zavřela, ale my už jsme to nedohnali."