Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

FRM - CEB 4:3 - Ve Frýdku to Motoru nejde. Domů se vrací s prázdnou

05.02.2018

Zakletý Frýdek. Jihočeši ani napočtvrté za dvě sezony neuhráli u slezského soupeři ani bod a na jih Čech se tak vrací s prázdnou. Přitom utkání začali velmi nadějně, když už v páté minutě vedli 2:0. Jenže Frýdku se podařil obrat a na bod nestačila už ani trefa Romana Vráblíka. Ve středu hostí soubor Mariana Jelínka Vsetín.

Branku Motoru ve Frýdku-Místku střežil poprvé v sezoně Ondřej Bláha, který většinu sezony strávil na hostování v Havířově. Do první obrany se po drobném zranění vrátil i obránce Zdeněk Kutlák, na dresu mu nechybělo kapitánské céčko.

Do zápasu na půdě neoblíbeného soupeře vstoupil Motor nejlépe, jak mohl. Už po minutě a čtyřiceti vteřinách se radoval z úvodní branky. Pas od Lukáše Květoně usměrnil za Strmeňova záda šikovným vložením čepele Luboš Rob - 0:1. Dvoubrankové vedení zajistil hostům Zdeněk Kutlák. V přesilové hře snadno pronikl do útočného pásma a přesnou střelou na zadní tyč rozradostnil své spoluhráče podruhé - 0:2. Po deseti minutách Frýdek dokázal snížit. Bláha vyrazil pokus Kvasnici pouze před sebe, kde číhal David Klimša - 1:2. Ještě do konce první třetiny bylo v hale Polárka srovnáno. Filip Kuťák si udělal prostor a zamířil přesně do budějovické klece - 2:2.

Druhá třetina nabídla dvě branky a i stejný počet trestných střílení. Těsně před polovinou zápasu ujel do samostatného úniku slovenský centr Peter Galamboš, byl faulován Tomášem Pastorem a hlavní sudí nařídil nájezd. Galamboš se odhodlal k bekhendovému blafáku, který Strmeň s notnou dávkou štěstí vyrazil kotouč nad horní tyč. Obrat dokonali Slezané v 37. minutě. Przybyla našel po hezké individuální akci Filipa Bajtka, jenž neměl těžkou úlohu - 3:2. Do konce třetiny bylo pro Motor ještě hůř. V poslední minutě druhé periody byl v samostatném úniku faulován Filip Bajtek a i na druhé straně nařídil rozhodčí nájezd. Autor třetí branky Frýdku dokázal přelstít Bláhu a trefit se podruhé v zápase - 2:4.

Ve třetí třetině stál před Motorem těžký úkol. Smazat dvoubrankové manko. Jihočeši se snažili ze všech sil a ve 48. minutě vykřesali naději. Po nejistém zákroku brankáře Strmeně úspěšně dorážel Roman Vráblík a drama bylo na světě - 4:3. V závěrečných minutách si Motor vytvořil nápor na vyrovnávací branku. Odvolal brankáře, ale ani to nepomohlo. Frýdeckomístečtí odolali a s vypětím všech sil vybojovali všechny tři body.