Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

CEB - KAD 8:1 - Motor si na domácím ledě poradil s Kadaní naprosto přesvědčivě

01.02.2018

Motor vsítil poslední Kadani osm gólů a po prohře na ledě prostějovských Jestřábů si alespoň trochu spravil chuť. Nejvíce kanadských bodů si připsal domácí útočník Josef Mikyska. Ten si na své konto zapsal dva góly a dvě asistence.

Diváci se nestihli ani rozkoukat a Miloslav Čermák si už odpykával menší trest za hákování. V pěti hráčích proti čtyřem se Kadaň k ničemu nedostala. A před Pavlátem, tedy na opačné straně, neuspěli se svou akcí ani domácí. Nejezchleb hledal chytrou přihrávkou najíždějícího Nedorosta, ten však kotouč netrefil tak, jak by chtěl. To vše bylo k vidění během prvních čtyř minut. O nedlouho později hrály naopak oba týmy ve čtyřech. Tato situace ovem zůstala taktéž bez využití. Ve dvanácté minutě už ale Českobudějovičtí vyslyšeli přání domácích fanoušků. Petr Vampola našel Nejezchleba, který stál před brankovištěm. Richarda Nejezchleba dvakrát Pavlát vychytal, na jeho třetí dorážku už ale nestačil – 1:0. O půl minuty později parádně vybojoval kotouč u hrazení Vít Jonák, načež ho naservíroval přesně před branku, kam si sjížděl Josef Mikyska, a ten se nezmýlil. V rozmezí necelých tří minut padly tři góly. Jeden z nich zaznamenali také Kadanští. František Wágner dostal puk, zamířil a krásnou střelou snížil na 1:2. Srovnáno mohlo být po akci Václava Rezka a jednoho z jeho spoluhráčů. Zdeněk Čáp se ale ukázkově vrátil a přečíslení ze strany hostů zamezil. Povedenější třetinu Motoru dokonal Filip Novák. Českobudějovický bek si sjel před branku a z dorážky usměrnil kotouč přesně mezi Pavlátovy betony. Jelikož těsně před koncem periody se svými dvěma pokusy Václav Nedorost neuspěl, do druhé dvacetiminutovky se šlo za stavu 3:1.

Ihned na úvod druhého dějství mohl čtvrtou branku na konto Motoru přidat Miloslav Čermák, z dorážky se ale neprosadil, konkrétně puk netrefil. Před domácí brankou dostal puk do dobré pozice Jakub Chrpa, avšak David Gába si s jeho střelou bravurně poradil. V minutě předvedl krásnou kombinaci Vampola, Jonák a Nejezchleb. Puk se postupně dostal až na hůl Richarda Nejezchleba, jenže proti českobudějovickému útočníkovi předvedl pohotový zákrok Dominik Pavlát. Těsně před polovinou utkání už byl v zakončení Motor úspěšnější. Mikyska přenechal kotouč Luboši Robovi, a ten proměnil samostatný újezd přesnou střelou nad rukavici kadaňského gólmana. Rindoš ani Nedorost poté neuspěli v minisoubojích proti soupeřovým brankářům, tudíž skóre po čtyřiceti minutách 4:1 pro domácí.

V poslední třetině, konkrétně na jejím úvodu, nebylo k vidění moc šancí. Až Buchtela dostal menší trest za nedovolené bránění a českobudějovičtí hráči se mohli radovat z druhé proměněné přesilové hry. Filip Novák vypálil od modré a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, díky čemuž se zapsal do střelecké listiny už podruhé. Nechybělo mnoho a mohl to být o malý moment později další gól v kadaňské síti. Bártův pokus byl ale na poslední chvíli zblokován. Následně v padesáté třetí minuté zazvonila po střele jednoho z domácích hokejistů tyč Pavlátovy svatyně. Pět minut před koncem šestý gól zaznamenal Rok Pajič, jenž se prosadil z dorážky po jedné ze střel. Stejně si o pár minut později počínal také Josef Mikyska. Ten byl na brankovišti v pravý čas a jeho bekhendová dorážka zaplula přesně pod víko. Motor se ale zaradoval necelou minutu před koncem ještě jednou. Za brankovou čáru, taktéž z dorážky, poslal puk Richard Nejezchleb. Českobudějovičtí tedy napravili porážku z ledu Prostějova a před necelými pěti tisíci diváky se mohli radovat z vysoké výhry 8:1.

Napsal:  Adam Pavlíček