Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Běžkaři si mohou užít protažené stopy na Hornoplánsku

29.01.2018

 

Horní Planá
http://www.horniplana.cz/

 Běžkaři si mohou užít protažené stopy na Hornoplánsku

 

 

 

Fanoušci běžeckého lyžování mají důvod k návštěvě Hornoplánska. Město nechalo protáhnout až 25 kilometrů běžeckých stop. Podmínky pro tento zimní sport jsou zde výborné.

 

 

 

„O běžecké lyžování na Hornoplánsku je každoročně nemalý zájem. Také se jedná o příjemné zpestření zimní dovolené, kdy lyžaři například jeden den z pobytu vynechají návštěvu lyžařského areálu a užijí si výlet na běžkách kolem Horní Plané. Ostatně za ten pohled na krásnou lipenskou přírodu to stojí,“ říká starosta města Jiří Hůlka.

 

 

 

Protažených okruhů je hned několik, aktuální informace o jejich stavu naleznou zájemci na webových stránkách www.horniplana.cz. „Nejdelší je Hůrecký okruh, ale za vyzkoušení stojí všechny. Nástupní místa jsou označena cedulemi, na kterých jsou mimo jiné důležitá telefonní čísla pro případ nouze – Horská služba, Strážní služba Národního parku a tak dále,“ upozorňuje Jiří Hůlka.

 

 

 

Hornoplánský region je nyní také cílem lyžařů, kteří se zde ubytovávají a následně vyrážejí do zahraničních lyžařských areálu, jako je například Hochficht či Mitterdorf.

 

 

 

Veškeré informace k zimní sezóně zájemcům podá hornoplánské infocentrum, které je v lednu a únoru otevřeno i v sobotu (od 7.30 do 14 hodin, v týdnu od 7.30 do 16 hodin). 

 

 

 

Foto: archiv města

 

 

 

Trasy:

 

https://drive.google.com/file/d/0B6UeIAc2mRK3LWsyWnJPN0JEMnc/view?usp=drive_web

 

https://drive.google.com/file/d/0B6UeIAc2mRK3NllOdTR6dEtwWFE/view?usp=drive_web

 

https://drive.google.com/file/d/0B6UeIAc2mRK3dXlLcmhJOVA0RTA/view?usp=drive_web

 

 

 

 

 

KONTAKTY A ODKAZY:

 

 

 

JIŘÍ HŮLKA - starosta@horniplana.cz, 380 724 411

 

HORNÍ PLANÁ - http://www.horniplana.cz/

 

LIPNO ŠUMAVA - http://www.sumava-lipno.eu/

 

 

 

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace