Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Hosté v Jihočeském divadle

11.01.2018

 

1. 2. 2018 Kontrasty – Národní divadlo Brno
13. 3. 2018 Svět na Měsíci – Landestheater Niederbayern Pasov


V únoru a březnu nás v Jihočeském divadle čekají dva významní hosté. 

První únor se ponese ve znamení tance. Národní divadlo Brno přijede do Českých Budějovic s baletním představením tří choreografů Kontrasty. 

Tento večer je určen především mladším divákům. Název zcela vystihuje jeho obsah, v kontrastu k sobě tu stojí náměty tragické, filosofické i odlehčené. Mladí tvůrci choreografií - Markéta Habalová, Dan Datcu a Jan Fousek, kteří nám předkládají své pohybem vyjádřené pohledy na svět, jsou tanečníci baletního souboru ND Brno. 

13. března si nenechte ujít originální Haydnův Svět na Měsíci našeho spřízněného divadla Landestheater Niederbayern Pasov

Téměř 200 let před prvním přistáním na Měsíci učinil tento velký krok pro lidstvo na operní scéně Joseph Haydn. Pomocí fantazie lze koneckonců dobýt kteréhokoli nebeského tělesa! Skladba Svět na měsíci, poprvé uvedená roku 1777 na zámku Esterházy, je typickou komickou operou buffa: celkem sedm postav (vznešeného i nízkého stavu, podivínských a lstivých osob) se zde zaplétá do milostných vztahů a intrik. Drsná komika se přitom prolíná se strhující hudbou raného klasicismu.

Nenechte si tuto jedinečnou příležitost ujít a rezervujte si své vstupenky ještě dnes. 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás