Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Divadelní klub opět ožívá! Otvírá již na konci ledna.

05.01.2018

 

Divadelní klub opět ožívá! Otvírá již na konci ledna.

 

Dobrá zpráva přišla z širšího centra Českých Budějovic. Divadelní klub, jehož historie sahá až do sedmdesátých let minulého století, znovu otvírá po té, co byl půl roku nedůstojně využíván jako skladiště. Klub, ve kterém se celá desetiletí mimo jiné scházejí místní význační umělci, otvírá 26.1.

Loňský rok byl po restriktivních nařízení vlády velice těžký na přežití pro hospody a kulturní zařízení vůbec. Díky těmto nařízením zanikla celá řada významných klubů po celé republice. Ať už z nelibosti vůči EET anebo díky nesmyslnému zákazu kouření tam, kde se nepodává jídlo. Jedním z takových zařízení byl bohužel i českobudějovický Divadelní club.

 

Ovšem navzdory zlovůli mocipánů opět ožívá díky jeho příznivcům, kteří se na jeho nový provoz složili na tzv. Startovači a dali dohromady přes 200 tisíc korun. Díky této finanční injekci, se může kultovní klub opět otevřít a naše město tak nadále zdobit. Všem těm lidem, co přispěli, patří velký vděk! „Velký dík patří také řediteli Jihočeského divadla, panu Lukášovi Průdkovi, který mi s projektem velice pomohl,“ říká nový majitel klubu Miloš Vaněček.

V Divadelňáku se budou pořádat akustické koncerty, což je přívětivá a oživující novinka. Další novinkou je, že se spustí kuchyně. Celkově klub prošel renovací a jeho návštěvníci se mohou těšit na pohodové prostředí s jedinečnou atmosférou. „Prostor má velký potenciál, historii a příběh,“ dodává Vaněček.

 

 

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás