Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Taneční Vánoce v Jihočeském divadle

08.12.2017

Vánoce už se blíží, přípravy vrcholí, ale co kdybyste se na chvilku zastavili, udělali si čas pro sebe a nechali se unášet nádhernou hudbou, špičkovými tanečními výkony a poezií beze slov?

Máme pro vás prosincovou baletní nálož, která stojí za to!

V předvečer druhé adventní neděle (v sobotu 9. 12.) a ve čtvrtek 28. 12. hrajeme dvě poslední představení baletu SHAKESPEARE & STRAVINSKIJ, který tvoří dvě choreografie. První polovinou večera je taneční „komedie“ choreografa Mageda Mohameda A on ji miluje… na motivy z děl Williama Shakespeara. Na klavír tanečníky čtyřručně živě doprovází duo klavíristů slavnými Uherskými tanci J. Brahmse. Večer zakončí Svěcení jara, balet na hudbu I. Stravinského s použitím techniky tance na špičkách v choreografii Paula Juliuse.

Poslední vstupenky lze rezervovat ZDE.

Další taneční lahůdkou bude v sobotu 16. 12. mimořádný večer BALET EXTRA #1 v Jihočeském divadle se speciálním hostem Stadttheater Giessen.

„Balet extra“ je baletní večer složený ze dvou částí. V první z nich se umělecký šéf souboru Lukáš Slavický rozhodl dát opět příležitost mladým talentům našeho souboru. Tanečníci se představí v roli choreografů. Vedle těchto zkušených, jako Julie De Meulemeester a Zdeněk Mládek, vytvoří vlastní choreografie i tanečníci, kteří přišli do souboru v letošní sezóně. Kromě jejich choreografií se diváci mohou těšit také na ukázky z „klasiky“. Druhá část večera patří hostům. Baletní soubor z německého Stadttheater Giessen pod vedením uměleckého šéfa Tareka Assama uvede choreografii s názvem Small memories.

Rezervace vstupenek ZDE.

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás