Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Petr Junek vydává svou další knihu Hypnosis – Třetí velká destrukce

26.11.2017

 

Petr Junek vydává svou další knihu Hypnosis – Třetí velká destrukce

 

Jihočeský autor po třech letech dokončuje apokalyptickou trilogii a knihou Hypnosis se vrací více ke knize Apokalypsa –  poslední revoluce. Poslední titul se ale od předchozích knížek žánrově liší, Junkovi se konečně podařil napsat horor.

Zatímco zmíněná první knížka si poletuje na vlnách fantasie, druhá s názvem Stigma Diabolicum – Nový světový řád je spíše thriller, tak Hypnóza – Třetí velká destrukce je skutečným hororem. I zde si Junek hraje s temnými světy před námi skrytými v jiných dimenzích, v nichž se odehrávájí skutečně děsivé věci. To právě dělá Hypnózu hororovým dílem. Jinak by kniha byla více psychologickým románem, jak je zřejmé z anotace:

Švédští policisté zatknou na pláži muže, který tvrdí, že si nic nepamatuje. Jaké je  jejich překvapení, když při bližším vyšetřování zjistí, že zatčený se velice podobá vrahovi, který před pěti lety vtrhl do jedné německé základní školy a zabil jedenáct dětí a dva učitele. Sám pak za záhadných okolností zmizel a případ tak zůstal nevyjasněný.

       Když se jejich domněnky potvrdily, přemístili pacienta do Berlína, kde se ho ujal forezní psycholog Hausner, který nejprve potvrdil, že pacient skutečně trpí totální amnézií a pak se rozhodl, že se pomocí hypnózy podívá, co bylo příčinou selhání paměti. Čím více pacient vypovídá, tím více je zděšen. Záhy zjišťuje, že byl unesen již jako dítě šíleným psychopatem, který ho od útlého věku týral a nutil dělat odporné věci.

           Psycholog postupně navádí svého pacienta až ke dni, kdy zaútočil na školu, to už je v naprostém  šoku, protože zjistil, že tento případ daleko přesahuje hranice chápání moderní psychologie, dotýká se paranormálních jevů a vše směřuje k velké destrukci.

 

 


 

 

 

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace