Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Newyorský Pro-Pain rozsekal Budějce!

26.11.2017

 

Newyorský Pro-Pain rozsekal Budějce!

V rámci hudebního festivalu Dead End vystoupila amarická hard corová sebranka Pro-Pain a všem ukázala zač je toho loket. A že lokty lítaly hodně vysoko! Hned po prvních tónech se pod Meskilovou partou rozpoutalo samotné peklo.

Fanoušci byli jako smyslu zbavení a člověk, aby měl starost o své zdraví, ale to k hard core neodmyslitelně patří. Ještě, že frontman kapely nevyprovokoval takzvanou zeď smrti, kdy se fans rozdělí na dva tábory a při nástupu další skladby se proti sobě rozběhnou. To už by bylo v tvrdě vášnivé náladě skutečně moc.

 

Pro-Pain jednoduše umí nastolit vynikající atmošku a je vlastně jedno jakou skladbu momentálně hrají. Stupeň barometru je na nejvyšší hodnotě hned od začátku a po celou dobu nespadne ani o píď. Může za to přirozený rytmus kapely, který nikoho nenechá v klidu. Také hutný zvuk a poctivá dřina od podlahy. Kdo si nechal ujít vystoupení Newyorčanů, rozhodně prohloupil.

Ale ani ostatní kapely nezůstaly pozadu. Vynikající byla například Insania, která vždy zaujme svým specifickým humorem a originální muzikou. Skupina vystoupila na menším horním sále, jež měl více undergroundovou atmosféru. A myslím, že v tom se kapela dokonale vyžívá. Jen nám zapomněla připomenout, že nás Ježíš miluje.

Další v řadě veselejších kapel byli Love Gansters, které vede pan Marota, mimo jiné také známý moderátor Rock rádia. Chlapi pojali velmi „tradiční“ image prodavačů spotřební elektrotechniky a lákali na své zboží hesly jako Nebuť bitch, kup si u nás spotřebič. Projíždím festivaly a koncerty dvě desetiletí a viděl jsem ledacos, ale pračku na pódiu ještě ne. A muzika? Elektronika řízlá punkem s veselými riffy podaná s velkým nadhledem. Příjemné zpestření festivalu.

 

Skvělá byla krumlovská mlátička Locomotive i pořádající Satisfucktion, kteří letošní vystoupení pojali unplugged s hosty. Z nich nejvíce zářil Miloš Švec, což je jihočeský virtuóz na akustickou kytaru. Je pravda, že vystoupení bylo až moc volné, ale na ostrou notu najeli následující Malignant Tumor a svět byl zase v pořádku.

Co se loni jevilo jako dobrý nápad se letos nepovedlo – utajená kapela. Loni na nás po vytažení opony vletěli Hentai Corporation a to byla jízda. Tentokrát se na pódiu zjevila pro řadu lidí neznámá kapela a tak byl nejčastější dotaz, cože to je vlastně za kapelu. Navíc byla dost nevýrazná a pro mě nudná. A utajená byla tak moc, že už si ani nepamatuji její název.

Ale to je jen taková drobnost. Jinak letošní Dead End byl perfektní. Organizačně skvěle zvládnutý, nabitý dobrými kapelami. Zvuk občas trochu haproval, ale jinak byl na velmi vysoké úrovni. Celkově vzato, pořadatelé si zaslouží jedničku s hvězdičkou.

 

Foto: František Ciml

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace