Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Společnost CineStar otevřela v Českých Budějovicích své třinácté multikino v novém komplexu IGY Centrum

10.11.2017

 

Společnost CineStar otevřela v Českých Budějovicích své třinácté multikino v novém komplexu IGY Centrum. Multikino má 9 sálů v celkové kapacitě 1 312 míst a přinese tak divákům ještě širší filmovou nabídku. „Využitím nejmodernější technologie projekce obrazu a zvuku se multikino zařadí mezi absolutní špičku nejen v České republice, ale i v Evropě, “ říká Jan Bradáč, výkonný ředitel CineStar. „Diváci si budou moci užít filmy se současně nejdokonalejším prostorovým zvukem DOLBY ATMOS, s dokonale ostrým obrazem ve 4K rozlišení a duálním 3D systémem. Na rozdíl od jiných multikin CineStar v České republice byl v nové pobočce použit zcela nový a unikátní design: moderní sedačky v několika pastelových barvách, velkoplošné projekce ve foyer a řada dalších novinek. „Největší sál se zvukem DOLBY ATMOS je ve čtyřech zadních vybaven koženými sedačkami VIP, které poskytnou více pohodlí k sezení a větší prostor pro odkládání občerstvení. Diváci si tak filmy vychutnají v ještě větším měřítku,“ komentuje Svatava Kopečková, generální ředitelka pobočky.

 

Zvuková technologie DOLBY ATMOS představuje obrovský skok kupředu oproti dnes již zcela běžnému prostorovému zvuku 5.1 či 7.1. Zvuk totiž neuslyšíte pouze ze stran, ale navíc i nad sebou. Abyste pochopili, musíte to zažít na vlastní kůži.

 

Kromě průlomového zvuku nabídne CineStar IGY Centrum i průlomový 3D obraz díky duálnímu projektoru Christie Duo. Ve zkratce to funguje tak, že místo jednoho projektoru, který promítá zdvojený obraz, jsou tu projektory dva, jeden pro pravé a druhé pro levé oko. Tím se obraz zbaví všech nepříjemností spojený s 3D: odstraní se blikání způsobené přepínáním jednoho projektoru mezi obrazy, rozmazané okraje a zdvojené titulky a navíc se zdvojnásobí kontrast. Filmy s duální 3D projekcí nabídnou až 4x vyšší jas obrazu.

 

 

 

 

 

 

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás