Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

TZ: Opera a balet Jihočeského divadla dostali své Thálie

28.11.2020

                                                      25. listopadu 2020, České Budějovice

                               

TZ: Opera a balet Jihočeského divadla dostali své Thálie

 

Současná epidemiologická opatření neumožnila uskutečnit slavnostní předání cen Jihočeské Thálie v oboru opera a balet za rok 2019, které byly plánované v rámci zrušených premiér inscenací Polská krev (23. 10. 2020)  a 3+1 (13. 11. 2020). Oficiální vyhlášení letošních vítězů opery a baletu proto proběhlo online.

Výherce Jihočeské Thálie pro rok 2019 vyhlásili umělečtí šéfové souborů Tomáš Ondřej Pilař a Lukáš Slavický ve středu 25. listopadu na webu i sociálních sítích Jihočeského divadla. V krátkém videu osobně pogratulovali oceněným a vyhlásili také nejoblíbenější diváckou inscenaci. Dle odborné poroty podal nejlepší mužský operní výkon Josef Moravec v titulní roli v inscenaci Dalibor, kterou jsme uvedli v rámci našeho divadelního areálu Bouda. Opeře Dalibor patří i cena za nejlepší ženský jevištní výkon v operních představeních - za roli Milady ji získala Lucie Kašpárková. Nejoblíbenější operní inscenací se stala rodinná podívaná Kominíček od Benjamina Brittena. Srdce našich diváků i Jihočeskou Thálii získala inscenace Šípková Růženka. Stala se divácky nejoblíbenější baletní inscenací roku a dva její hlavní protagonisté obdrželi cenu za nejlepší jevištní výkony v oboru balet. Porotu Jihočeské Thálie uchvátila Rosa Maria Pace v roli Růženky a Zdeněk Mládek za roli Carabosse.

 

Všem výhercům srdečně gratulujeme! Cena Jihočeské Thálie bude oceněným předána společně s šekem v hodnotě 15 000 Kč, který výhercům věnuje Nadační fond Jihočeského divadla. Tímto bychom členům Nadačního fondu rádi poděkovali za podporu, kterou Jihočeské Thálii věnují.

 

 

KONTAKT

Jihočeské divadlo, Dr. Stejskala 424 / 19, 370 47 České Budějovice www.jihoceskedivadlo.cz / Gabriela Veselá – marketing Jihočeského divadla 

tel.: 776 642 335, gabriela.vesela@jihoceskedivadlo.cz

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás