INFORMACE

o utkání UNIQA Ex-ligy ročník 2019/20

ZÁPAS: VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE – VK PŘÍBRAM

PEREX:

Volejbalisté Českých Budějovic se poprvé v letošní sezoně představili domácím fanouškům. Ti byli samozřejmě zvědaví i na nové posily v dresu Jihostroje. Utkání začalo minutou ticha na památku zesnulého zpěváka Karla Gotta, a pak už se hráči soustředili jen na své výkony.
Z nových tváří se v týmu Jihočechů objevil v základní sestavě jen Marek Zmrhal, naopak pikantní nádech měl zápas pro příbramského Josefa Poláka, který ještě v minulém ročníku extraligy hájil barvy domácích.

č.: 8 dne: 12. 10. 2019 v hod.:18:00

VK Jihostroj České Budějovice – VK Příbram 3:0 (25:23,29:27,25:17)

Rozhodčí: Kvarda P., Fink T.

Počet diváků: 1180

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Michálek, Ondrovič, Křesťan, Zmrhal, Todua, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Šotola, Mach, Fila,

Hosté:  Fifer, Böhm, Polák, Kriško, Kuchař, Safonov, libero Juračka. Střídali: Hulpach, Suda, Rosenbaum, Trojanowicz, Mikulenko,

Vyjádření:

Domácí:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem rád, že jsme vyhráli 3:0. Měli jsme malý zádrhel ve 2. setu, ale zvládli jsme to a doufám, že nám ta bojovnost vydrží.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Příbram hrála drze, solila servis a vycházelo jim to. My jsme nemohli moc přihrát a dostali jsme se s nimi dvakrát do koncovek. Naštěstí jsme je úspěšně zvládli. Třetí set už byl jednoznačnější.“

Hosté:

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): První dva sety byly celkem vyrovnané, bohužel jsme nezkušený tým a v koncovkách děláme zbytečné chyby. Jihostroji pomohl mladý Šotola, který jejich hru velmi zvedl.“

Martin Kop (trenér VK Příbram): „První dva sety absolutně vyrovnané, ale nejsme schopni dohrát ani jednu z koncovek. Dobře jsme přihrávali, ale chyby v mezihrávce nás pak stojí vítězství třeba v jednom setu. Budějovice takové chyby neudělají.“

Popis utkání:

Do zápasu vstoupily lépe České Budějovice, ale Příbram výborně bránila a přidala i přímé body z výborného servisu (Böhm). V koncovce byl na ukazateli stav 20:20, mistr ale prokázal zkušenosti a nejtěsnějším rozdílem získal set pro sebe, když poslední bod si připsal de Amo netradičně blokem.

Hosté i ve druhém setu pokračovali tlakem na podání. Jihostroj měl problém s přihrávkou a následným útokem, stav 1:8 donutil domácí střídačku ke změnám, za Michálka přišel Fila, za Křesťana Šotola. Jihočeši zahájili stíhací jízdu a hrozivý sedmibodový náskok soupeře při Ondrovičově podání zdolali. A znovu i ve druhém setu byl stav vyrovnaný, první setbol vybojovali hosté, s tím si ale Jihočeši poradili. Oba nahrávači pak využívali především své univerzály, souboj Šotola versus Kriško vyzněl nakonec lépe pro domácího bijce, který přidal i skvělé podání.

V sestavě Českých Budějovic zůstali ve třetím dějství Šotola s Filou, na příbramské straně sítě úlohu nahrávače plnil od začátku mladý Rosenbaum. Domácí tentokrát zahájili ofenzívu od začátku setu, využili chyby ve hře Příbramských a další dramatickou koncovku už nepřipustili. Postupně se na útoku rozehrál budějovický Zmrhal, body přidávali i ostatní volejbalisté. I přes snahu hostujícího celku, který táhl bodově hlavně Kriško, si Jihostroj vítězství vzít nenechal.

Autor: Redakce VK Jihostroj Č.B., foto: Dan Kubát