Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

JIHOČESKÉ NOVÉ HRADY ZNOVU OŽIJÍ KLASICKOU HUDBOU

26.07.2019

JIHOČESKÉ NOVÉ HRADY ZNOVU OŽIJÍ KLASICKOU HUDBOU

                     

Festival hudby, hudebních nástrojů a kulturních projektů začíná již tuto sobotu

 

                  

Od soboty 27. července již počtvrté rozezní jihočeské Nové Hrady a okolí klasická hudba. Jednotlivé koncerty jsou situovány hned do několika míst. Zahajovací a závěrečný koncert zazní přímo v novohradském kostele a tamním zámku. Další tři večery budou na Dobré Vodě v nádherném Chrámu Panny Marie Těšitelky, rakouské Altweitře v kostel sv. Petra a Pavla (Filialkirche) a také v půvabném prostředí kostela v Trhových Svinech. Začátky všech koncertů jsou ve 20:00.

 

„Na koncertech zazní známá i takřka neznámá hudba čtyř staletí, program je speciálně připravený a „šitý na míru“ každého festivalového večera tak, aby si posluchač mohl vybrat podle svých představ,“ říká o dramaturgii festivalu Jaroslav Svěcený. „Posluchači budou mít možnost slyšet kolekci unikátních italských a francouzských mistrovských houslí 17.-19. století, které byly dovezeny ze zahraničních sbírek  právě na tyto festivalové večery.

 

V průběhu festivalu spolu s houslistou, uměleckým ředitelem a dramaturgem festivalu Jaroslavem Svěceným postupně vystoupí špičkoví interpreti tří generací: varhanice a virginalistka Michaela Káčerková, cembalistka Jitka Navrátilová, flétnistka Žofie Vokálková, sopranistka Markéta Fassati, kytarista Miloslav Klaus, klavírista Václav Mácha a mladá houslistka Martina Včeláková.

 

„Udělám vše pro to, aby se letní festival Jihočeské Nové Hrady stal místem každoročního setkávání lidi z tuzemska i zahraničí, kteří si chtějí propojit krásnou hudbu s půvabnou přírodou a historickými objekty mého oblíbeného pomezí České republiky a Rakouska,“ říká Jaroslav Svěcený.

 

Hudební festival Jihočeské Nové Hrady 2019 začíná 27. 7. a potrvá do 31. 7. Vstupenky na všechny unikátní festivalové koncerty lze rezervovat na telefonních číslech 386 362 195 či 602 150 208 nebo prostřednictvím e-mailu: kic@novehrady.cz.

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace